LIŠČÍ TRUS 0-0 Pražská Šlechta (4.5.2014)

V již klasickém termínu, v neděli v podvečer, odehrál Liščí Trus svůj třetí ligový zápas. Hrálo se na domáckém stadionu Hrabákova na Chodově a soupeřem Lišáků byl tým Pražská šlechta. Trusáci šli do zápasu s jasným cílem vybojovat tři body a vrátit se zpátky na vítěznou vlnu. Bohužel tento plán dostal již před úvodním výkopem značné trhliny. Sešli jsme se v minimálním počtu šesti hráčů, přestože svou účast přislíbilo původně hráčů dvakrát tolik, a bez jakéhokoliv míče. Problém s míčem se pokusil vyřešit iniciativní Jumbo, který nabídl na rozkopání svou botu. Všichni jsme jeho snahu ocenili, ale tvarová rozdílnost boty a míče se nakonec ukázala jako nepřekonatelný problém.

Již během úvodních minut jsme zjistili, že početní převaha soupeře nebude nic znamenat a Lišáci se vrhli do útoku, při kterém si dokázali vytvořit mnoho šancí. Fotbalově to klasicky nebyla žádná sláva, tak se taktika změnila na nahazování a nastřelování míčů na branku soupeře, kde se měla projevit dravost a chladnokrevnost útočníků Mařky a Jumba. Bohužel, i když to zní až neuvěřitelně, tak se nepovedlo míč dopravit do sítě ani z jednoho závaru před bránou. Po přestávce samozřejmě nebylo sil na rozdávání a navíc došlo k několika individuálním chybám. Soupeř naštěstí nebyl schopen víc jak dvou přihrávek v řadě, takže Trusí obrana, vedená opět výborným Dollym dokázala, až na jednu nebezpečnou střelu pohlídat veškeré útočné snahy hostujícího týmu. Bohužel útok Lišáků předvedl v druhém poločase stejný, naprosto zoufalý výkon, kdy útočníci málokdy zvládli na malém vápně trefit balon nebo v lepším případě poslat ho směrem k bráně. Jediný záblesk, kdy byl již gól cítit ve vzduchu, byla Jumbova hlavička do břevna.

Na hřišti celý zápas vládl jediný tým a to Liščí Trus. I přes problémy a velké znevýhodnění, které by většinu týmů donutilo s brekem odjet domů a zápas kontumovat, Liščí Trus předvedl bojovný výkon, který ale naše tragická schopnost proměnit šanci naprosto degradovala. Soupeři se po zápase projevili jako fanoušci Chelsea a brečeli snad úplně nad vším. Málo balonů, křivé hřiště, sluníčko svítilo do očí, ozónová díra nad Hrabákovou atd. Za výkon, na rozdíl od posledního zápasu, se zaslouží pochválit rozhodčí, kteří, i přes to, že je z předvedeného fotbalu museli pálit oči, předvedli kvalitní a hlavně netendenční výkon. Potlesk pro ně.

Třetí poločas proběhl tradičně zcela v režii Trusáků. Soupeř neměl odvahu se nám postavit a bídně po skončení zápasu utekl na metro. Trusáci obsadili lokál a ve společnosti dvou fanynek a psa jasně ukázali svou silnou stránku. Jumbo si svou jalovou formu ze zápasu přenesl i do hospody a po naprosto tragickém výkonu si připsal do statistik ubohé DVĚ piva. I ten pes toho snad vypil víc. Ostatní si klasicky vylepšili skóre o několik kousků, byť málem se přišlo o naší pečlivě vedenou statistiku, neboť Jumbo zapomněl doma notýsek. Pohromu naštěstí odvrátila jedna duchaplná fanynka, která zapůjčila propisku a kus účtenky. Rozloučení v hospodě probíhá v přátelském duchu a servírky jsou obdarovány nejen úsměvy, ale i samolepkami a je jim přislíbeno, že se brzy vrátíme v ještě lepší formě.

Zápas se pozitivně hodnotit nemůže. Fotbalově to byla tragédie a jasně se ukázalo, že náš útok je snad ještě horší než Slavistický. Nedat gól z tolika příležitostí se dá považovat za zázrak. Do budoucna je hodně co zlepšovat a Jumbo bude muset zapracovat i na třetím poločase. V příštím zápase se snad sejdeme v hojnějším počtu, protože zápas proti Hellům si snad nikdo nemůže nechat ujít a toto je výzva i k našim fanouškům a fanynkám, aby rozhodně dorazili 18. 5. v 17:30 na Trusí stadion na Chodově a připravili pravou Liščí atmosféru.