Hell Spartans 0-2 LIŠČÍ TRUS (5.4.2014)

Na sobotu 5.4. se již dlouhé týdny těšil celý fotbalový svět. Na toto datum totiž vyšel termín velkého derby mezi Trusem a Hellama. Stejně jako hráči, tak se jistě těšili i všichni fanoušci – každému z nich se ještě vařila krev v žilách z posledního šťastného vítězství hellů nad námi ve finále Trus cupu a každý prahnul po pomstě. Nejspíš i kvůli vyhroceným stavům se také před zápasem objevovala policejní helikoptéra, než odletěla pravděpodobně na místo dohodnutého střetu mezi fanoušky Trusu a Hellů. Přípravu ovšem nepodcenili ani samotní hráči Lišáků, kteří se dostavili v dřívějších dobách nevídaném počtu 11 kusů, včetně Karlose, kterej prodělal rýmu nebo co, a tudíž sledoval zápas pouze z tribuny.

Jelikož se liga hraje pro nás v novém počtu 5+1, tak vznikl v našich hlavách skvělý nápad dvojic, kdy jeden hráč z dvojice hrál, druhý seděl a střídali se jenom oni 2 navzájem. Jediný kdo zůstal bez dvojice byl Dolly, kterýho nikdo nechtěl, a tak musel odkopat celý zápas. Hellové se také sešli v celku velkém počtu. Nechyběl uřvanej Fanda, Kopyto Maggot, Dan s jeho inteligentními pokyny typu „hraj kam vidíš“ nebo druhej z Peterkovic teplý dvojice, Matyáš, kterej se postavil na svoji klasickou pozici brankáře.

No bylo 12:00, nebo 11:30 – už si nejsem jistej, všichni byli na daným místě což byl v tomto případě Podvinnej mlýn a tak se mohlo začít. Nevim jak pro Helly, ale pro Trus to byl první zápas v lize a tak si museli zvyknout na nějaký novinky. Jako jednu z nich lze jmenovat házené auty, což některý nemohli pochopit i po několika pokusech. Nicméně k zápasu. Ten byl ovlivněn tradiční tvrdou hrou z důvodu velké nevraživosti mezi hráči. Každopádně přes toto všechno se dá říct, že jsme měli od začátku mírně navrh. Tato převaha se projevila po pár minutách, Kdy dělovka Dollyho prošla nějakým záhadným způsobem do brány. Na místě proběhly i nějaké spekulace o boční síti. Avšak další novinka v soutěži, sudí, přimhouřil díky dobré práci managementu Trusu před zápasem obě oči a gól k naší radosti uznal.V tom na čí straně stojí ukázal i o pár minut později, kdy pískl ruku na hranici vápna, která byla údajně nastřelená, tudíž se pískat nemá a ještě k naší ještě větší radosti ukázal na penaltovej puntík. Ovšem lajdák Dolly ukázal, proč ho nikdo nechtěl a pentli zahodil. Nutno říct, že za to pak pěkně zaplatil. Do poločasu se asi už nic moc zajímavýho nestalo, až na to, že nám došlo pivo a tudíž vzrůstala agresivita.

Po změně stran jsme ihned této výhody využili a po skrumáži ve vápně dal Mařka pěknýho fíka bezmocnýmu Matyášovi. Po celý zbytek zápasu se Hellové snažili o vyrovnání ale byli prostě marný. Bohužel ani Trus žádný brejk nevyužil a tak zápas skončil pěkným výsledkem 2:0, což je po dlouhé době přijatelný výsledek z tohoto derby.

Po zápase taky bylo o zábavu postaráno, protože takovéto vítězství se musí zapít jak se sluší a patří. Kdo v třetím poločase vyhrál to snad ani nemá cenu psát. Klasika. Bohužel bujaré oslavy trošku narušila kaňka v podobě zdemolovaných sociálních zařízení v jedné nejmenované putyce, avšak i toto k fotbalu patří. Ať žije Truss!!!